• Aktualności

          • „MERRY CHRISTMAS, EVERYONE!” – WYMIANA KARTEK
            • „MERRY CHRISTMAS, EVERYONE!” – WYMIANA KARTEK

            • W okresie okołoświątecznym chętni uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu wymiany kartek bożonarodzeniowych z uczniami innych szkół.

              Wykonane własnoręcznie piękne kartki z życzeniami świątecznymi napisanymi
              w języku angielskim powędrowały odpowiednio do Szkoły Podstawowej w Chmielnie (Kaszuby) – klasy IV - VI oraz do Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Księstwa Siewierskiego
              w Siewierzu (Śląsk) – klasy I - III. Łącznie było aż 84 kartki.

              Każdy uczeń naszej szkoły, który zgłosił się do projektu i zrobił kartkę otrzymał też kartkę zwrotną od ucznia z partnerskiej szkoły. Wymiana kartek stanowiła doskonałą okazję do kultywowania tradycji, podnoszenia kompetencji językowych, a także rozwijania zdolności artystyczno – manualnych naszych uczniów. Ponadto - biorąc pod uwagę fakt, że coraz rzadziej piszemy i wysyłamy tradycyjne, papierowe kartki, całe wydarzenie przysporzyło uczniom wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Dziękujemy za zaangażowanie
              i udział w projekcie.

               

              koordynator projektu – Agata Pióro

          • Wśród nocnej ciszy…
            • Wśród nocnej ciszy…

            • W oczekiwaniu na zbliżającą się niezwykłą noc Bożego Narodzenia, już  w piątek 22 grudnia 2023 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej w Suchowoli wspólnie przeżywała uroczystą Wigilię.

              Odświętnie przystrojona hala sportowa zamieniła się w małe Betlejem, gdzie pośród pięknie przybranych i odświętnie nakrytych stołów wigilijnych w samym centrum stanął żłobek. Przy dźwięku kolęd Maryja i Józef położyli na sianku małego Jezuska, a szkolne Aniołki, Pastuszkowie i Trzej Królowie pośpieszyli, by oddać Mu hołd.
                   Prowadzeni piękną opowieścią wigilijną przeżywaliśmy wydarzenia sprzed ponad  2 tysięcy lat, a w naszych sercach z każdą kolędą było coraz więcej miłości i miejsca w sercu dla drugiego człowieka.  W podniosłej atmosferze ksiądz proboszcz Roman Palonka odczytał Ewangelię o Narodzeniu Jezusa, a po wspólnej modlitwie podzieliliśmy się opłatkiem.
              Ze wszystkich stron słychać było wypowiadane życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice wspólnie zasiedli do wieczerzy, by nadal kolędować i podziwiać występy każdej z klas. W atmosferze radości i miłości rodzina szkolna odśpiewała wspólnie kolędy oddając chwałę Bogu. Pamiętając o potrzebach innych ludzi szkolne koło Caritas dostarczyło zgromadzone dary potrzebującym bliźnim.

              Uroczystość stała się elementem projektu z zakresu ochrony i promocji zdrowia, którego inicjatorem jest Urząd Gminy Adamów. Działania przeprowadzone w ramach cyklu Wśród nocnej ciszy pozwoliły na czerpanie radości z przygotowań do świąt i wspólnego przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia. Były również dla uczniów alternatywą aktywnego, atrakcyjnego, pozbawionego przemocy i używek spędzenia czasu wolnego. Wspólna zabawa zacieśniła więzi oraz relacje rówieśnicze.

              Spędzanie czasu przy uroczystym wigilijnym stole, kultywowanie tradycji, wzmocnienie więzi międzyludzkich i wartości ponadczasowych, moment refleksji
              i zadumy nad czasem Bożego Narodzenia zapiszą się w pamięci uczestników.

               

                                                                                 Opracowanie: Małgorzata Romaszko, Anna Popławska

          • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
            • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

            • W przedświątecznym czasie klasa VI Szkoły Podstawowej w Suchowoli intensywnie pracowała, by dobrze przygotować się do nadchodzących Świąt. Na początek, we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas, uczniowie upiekli piernikowe babeczki. Praca przyniosła szóstoklasistom wiele radości, a w szkole unosił się piękny, pierniczkowy zapach. Uczniowie odkryli w sobie talent cukierniczy i postanowili upiec babeczki również w domu. Przygotowane wypieki posłużyły  do przygotowania paczek świątecznych, które umiliły czas Bożego Narodzenia rodzinom z terenu gminy Adamów.

              Szóstoklasiści, wraz z wychowawcą zadbali również o świąteczny wystrój swoich domów. W tym celu wzięli udział w bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych, prowadzonych przez florystkę, panią Agnieszkę Bodys. Uczniowie pracowali z zaangażowaniem i przyjemnością, a przygotowane stroiki wyglądały profesjonalnie. Zapraszam do obejrzenia  fotorelacji.

               

                                                                                                                         Oprac. Jolanta Flaga

          • Świąteczne pierniczki
            • Świąteczne pierniczki

            • Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jest to również okazja do wspólnego spędzenia czasu
              z rodziną. Dlatego 13.12.2023r. dzieci z oddziałów  przedszkolnych zaprosiły na warsztaty świąteczne swoich rodziców. Odświętnie ubrane, w mikołajkowych czapkach i w świątecznie przystrojonej  sali, zaprezentowały rodzicom wiersze
              i piosenki o zimie, Mikołaju, a także zaśpiewały kolędy. Po części artystycznej wszyscy ruszyli do stołów, by wspólnie dekorować pierniczki i babeczki wcześniej upieczone przez rodziców. Radości było co nie miara – kolorowe posypki i pisaki, błyszczące koraliki oraz lukier i czekolada to wszystko sprawiło, iż smakołyki zamieniły się w prawdziwe arcydzieła. Wspólne dekorowanie pierników i babeczek bardzo podobało się zarówno dzieciom, rodzicom jak i naszej pani dyrektor Marii Sak. Wspaniały aromat pierników wprawił wszystkich w cudowny świąteczny nastrój. Można było poczuć, że święta już są tuż tuż. Na koniec spotkania, każdy miał okazję spróbować swojego dzieła, a pozostałe pięknie udekorowane słodkości dzieci zabrały do domu.
                  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za przybycie na spotkanie i za  wspaniałą, świąteczną atmosferę. Było to bardzo wzruszające wydarzenie.
              Życzę wszystkim cudownych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                              Opracowanie: Anna Bielak

               

               

          • MIKOŁAJKI
            • MIKOŁAJKI

            •  

                                                                                                      6 grudnia – jak dobrze wiecie

               

                                                                                                 Święty Mikołaj chodzi po świecie.

               

                                                                                                Dźwiga swój worek niezmordowanie.

               

                                                                                                  I każde dziecko prezent dostanie.

               

                            Dnia 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Suchowoli odbyły się mikołajki zoragnizowane przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia obowiązywał strój w kolorze czerwonym. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Szkolny korowód mikołajkowy, złożony z Mikołaja i śnieżynek odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły. Wszysycy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował również akcję „Kolor czerwony zwalnia
              z pytania”. Polegała ona na tym, że ten kto założy w tym dniu ubranie w kolorze czerwonym, był zwolniony z odpowiedzi ustnej. Akcja cieszyła się dużą popularnością.

                        Po długim oczekiwaniu dzieci z młodszych klas doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania z przedszkolakami oraz dziećmi z klas 1-3 towarzyszył miły nastrój. Mikołaj wszystkim podarował prezenty, a dzieci dziękowały za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne, nie będą sprawiały kłopotów swoim rodzicom i będą słuchały swoich nauczycieli.
                       Klasy 4, 5 i 8 postanowiły inaczej spędzić ten dzień, ponieważ pojechały do kina w Krasnobrodzie. Po projekcji filmu uczniowie znaleźli czas na spacer po mieście i zjedzenie pysznej pizzy w restauracji Natura.

                                                                                                                                                                 

              To był wspaniały dzień, pełen radości.  Dzień, który na długo zapadnie w pamięci,
              a co najważniejsze – mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta
              w roku, czas choinki, prezentów, kolęd oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych wokół wigilijnego stołu. Wszyscy czekamy już teraz na upragnione Święta Bożego Narodzenia i do następnego roku, drogi Mikołaju!!!

               

                                                                        Opracowanie: Anna Popławska, Anna Kościk

               

          • Mikołajki na sportowo
            • Mikołajki na sportowo

            • 8 grudnia, w Szkole Podstawowej w Szewni Górnej odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. W sportowej rywalizacji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i Gospodarze. Piłkarskie drużyny tworzyły dziewczynki i chłopcy od klasy III do VIII. W tej „mikołajkowej” inicjatywie liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i integracja rówieśnicza, choć nie zabrakło też sportowych emocji. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

                           

                                                                                                  Oprac.  Katarzyna Bosiak

          • W magicznym świecie bombek
            • W magicznym świecie bombek

            • Dnia 1 grudnia 2023 roku uczniowie klasy I, II, III, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Suchowoli wraz  z wychowawcami byli na wycieczce w Fabryce Bombek Choinkowych
              w Nowej Dębie i Sandomierzu. Pod opieką przewodnika oglądali stanowiska z choinkami
              z różnych części świata i epok, podziwiali setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Zobaczyli, jak powstają te szklane cudeńka zawieszane co roku na choince. Dowiedzieli się, jak przebiega proces produkcyjny, jakie są tajniki dekorowania ozdób choinkowych, a także sposób formowania szkła. Każdy etap powstawania bombki odbywa się tu ręcznie. Do dziś te wyroby są zdobione przez doświadczonych dekoratorów. Technologia ta sprawia, że każda nowo powstała bombka różni się od pozostałych, przez co staje się jedyna w swoim rodzaju, wyszukana i nie do podrobienia. Wielkim przeżyciem była możliwość samodzielnego ozdabiania bombki. W czasie warsztatów, każde dziecko miało możliwość wykonać,
              a dokładniej ozdobić swoją własną bombkę i zabrać ją do domu. Oprócz własnoręcznie wykonanej bombki, każdy otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

                          Po wspaniałym obiedzie, pełni wrażeń artystycznych, udaliśmy się do Sandomierza. Tu odwiedziliśmy Zbrojownię Rycerską i wysłuchaliśmy legendy o dzielnej Helenie, która uratowała miasto przed Tatarami. W zbrojowni braliśmy udział w lekcji historii, podziwialiśmy zbroje, miecze rycerskie oraz stroje historyczne mieszkańców Sandomierza. Po emocjach historycznych udaliśmy się na Rynek, gdzie oglądaliśmy renesansowe kamieniczki oraz ratusz. Spacer ulicami miasta ubogaciła zimowa aura. Wieczorem, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną.

                          To była wyjątkowa wycieczka, ponieważ wprowadziła wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia.  Obfitowała w wiele atrakcji i wrażeń, które zatrzymamy na dłużej dzięki zdjęciom i pamiątkom.

              Podczas wycieczki opiekę na dziećmi sprawowały panie: Małgorzata Romaszko, Maria Jakubiszak, Aleksandra Kolano, Renata Frankiewicz oraz pan Andrzej Jarszak.

               

                                                                                                            Opracowała Renata Frankiewicz

               

          • SKC -  Tak. Pomagam!
            • SKC - Tak. Pomagam!

            •                                "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnieście uczynili"

              W dniach 8-9 grudnia 2023 roku odbyła się Ogólnopolska zbiórka żywości "Tak. Pomagam!" W tej akcji uczestniczyli także uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli. Wolontariusze przeprowadzili zbiórkę żywności 9 grudnia w markecie "Biedronka" w Zamościu. Dzięki hojności mieszkańców Zamościa i okolic zebrano          ok.80 -100 kilogramów żywności. W najbliższym czasie wolontariusze zrobią paczki żywnościowe,  które zostaną przekazane potrzebującym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim członkom Szkolnego Koła Caritas składam gorące podziękowania za udział i zaangażowanie w w/w działania.

              Opiekun SKC

                                            

               

          • Andrzejki
            • Andrzejki

            • Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. To czas wspaniałych zabaw, dostarczających wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżb, przepowiadania przyszłości.

                          Dnia 30 listopada ucznowie zebrali się, by wspólnie się pobawić i powróżyć. Zabawa zaczęła się od tańców na stołówce szkolnej przystrojonej w andrzejkowe dekoracje. Potem były wróżby: ustawianie butów, wybieranie imienia kolegi/koleżanki najbliższej naszemu sercu, wróżb z magicznej kuli. Następnie zdjęcia w foto-budce i słodki poczęstunek.

               Zabawom nie było końca. Ten magiczny dzień wróżb bardzo się spodobał. Było głośno
              i radośnie.

               

              Opracowała Martyna Kozłowska

          • Tenisowe potyczki
            • Tenisowe potyczki

            • Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Rozgrywkach w  Tenisie Stołowym o  Puchar Wójta Gminy Adamów,  które odbyły się 24 listopada w SP w Szewni Górnej.

              Oto wyniki naszych zawodników:

              I miejsce:

              Goluch Nina kl. IV

              Piłat Adam kl. V

              Sierkowski Paweł kl. VII

              II miejsce:

              Gęśla Jakub kl.VI

              Pakula Patryk kl.VII

              Kania Gabriela kl. VIII

              III miejsce:

              Greszta Igor kl. IV

              Słota Amelia kl. IV

              Hołys Natalia kl. VI

               

              Wszystkim uczniom, którzy znaleźli się na podium, serdecznie gratulujemy!

                                 Oprac. Katarzyna Bosiak

          • „Życzliwość uskrzydla” - Światowy Dzień Życzliwości
            • „Życzliwość uskrzydla” - Światowy Dzień Życzliwości

            • 21 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.  Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Dzień ten obchodzony jest w ponad 180 krajach.

                          Tego dnia uczniowie obdarowywali się pozytywną energią i podejmowali działania integracyjne. Wypisywali hasła na temat akceptacji, życzliwości, wzajemnego szacunku, z których stworzyli symboliczne skrzydła wokół motta „Życzliwość uskrzydla”,  kolorowali również ulotki „Podaruj uśmiech”.

              Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym ludziom, wraca do nas z nawiązką.

                                            Oprac. Aleksandra Kozyra, Małgorzata Romaszko

               

          • Monety Dobra
            • Monety Dobra

            • W naszej szkole została przeprowadzona misyjna akcja charytatywna "Monety dobra". Podczas tej akcji zbierano drobne monety polskie, które były przeznaczone na cele misyjne - dom dziecka "Hogar de la Esperanza" w Santa Cruz w Boliwii. Uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę monet. W tym roku uczniowie  zebrali 29 kilogramów monet i wykazali się jeszcze większą hojnością niż w ubiegłym roku, w którym zebrano prawie 19 kilogramów. Wszystkie klasy zaangażowały się w akcję, ale najwięcej udało się zebrać klasie Ob - 6,45kg, następnie klasie IV - 5,64kg i grupie przedszkolnej 4,34kg. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięska klasa także słodką niespodziankę. Po podsumowaniu wydarzenia do Szkolnego Koła Caritas przyjęto nowych wolontariuszy, którzy będą mogli się dzielić dobrem i okazywać swoje gorące serca wszystkim osobom potrzebującym. Składam serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

                                                                                                                                              Opiekun SKC

          • Andrzejki 2023
            • Andrzejki 2023

            • MIEJSCE: Szkoła w Suchowoli

              OPIEKUNOWIE: Wychowawcy klas IV-VIII

              ROZPOCZĘCIE (GODZINA):16:00

              ZAKOŃCZENIE (GODZINA):20:00

               

               

              PRZEWIDZIANE ATRAKCJE:

              - zabawy andrzejkowe

              - tańce przy muzyce

              -słodki poczęstunek

               

              Zapraszamy!

              Obraz zewnętrzny Freepik

          • „Niepodległa, niepokorna zawsze była, jest, będzie...."
            • „Niepodległa, niepokorna zawsze była, jest, będzie...."

            •  

              Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Suchowoli uczestniczyli w uroczystej  akademii.

              Uczniowie klasy piątej i ósmej w ciekawej inscenizacji przedstawili losy Narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. W wykonaniu przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas mogliśmy usłyszeć piosenki „Kto ty jesteś?”,  „Jesteśmy Polką
              i Polakiem” oraz „Polska, to mój kraj”. Całość dopełnił taniec w wykonaniu dzieci
              z oddziałów przedszkolnych z biało-czerwonymi szarfami ,,Pisk białego orła”. Przepiękny, porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. W naszej pamięci na długo pozostanie również tekst pięknie wyśpiewanej piosenki „Niepodległa, Niepokorna”.  

              Po uroczystości cała społeczność szkolna już po raz szósty włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11.11 na szkolnym korytarzu wybrzmiał pięknie wyśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Patriotyczny charakter święta podkreśliły barwy narodowe, hymn, galowy strój oraz wpięte kotyliony.

              Uroczystość przygotowali:  Adam Flaga, Konrad Płuciennik, Aleksandra Kolano Joanna Skrzyńska-Kudełka, Martyna Kozłowska i Katarzyna  Monastyrska. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

                                                                         Opracowanie: Joanna Skrzyńska - Kudełka

          • Podróż do krainy bajek
            • Podróż do krainy bajek

            • Bajki, bajeczki…, kto z nas nie lubił tego magicznego świata?  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suchowoli mogli powspominać bohaterów swoich ulubionych bajek
              w poniedziałek 6 listopada. Tego bowiem dnia w szkole obchodzony był  Międzynarodowy dzień postaci z bajek.

              Najmłodsi wychowankowie szkoły przebrali się w bajkowe stroje. Dzieci prezentowały je na czerwonym dywanie, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek i rozpoznawały  ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od pestek dyni. Spotkały się z Babą Jagą, która była miła i uprzejma i wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki bawiły się i tańczyły w rytm bajkowych utworów. Całość uświetniła wizyta Myszki Mini. Każdy chciał koło niej usiąść, zatańczyć, czy też zapytać co słychać u Mikiego? 

              Samorząd Uczniowski w asyście kultowej Myszki Mini odwiedził swoich młodszych kolegów, czytając  ulubione utwory, powracali do świata wartości poznanego w młodszych latach dzieciństwa. Bajki to piękne historie, które bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, a czasem oswajają dziecięce lęki. Są światem  pięknym i kolorowym. Warto do niego powracać.

              Dzień ten dał dzieciom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem. Do zobaczenia za rok Mini.

               

                                                                         Opracowanie: Joanna Skrzyńska - Kudełka

               

          • Warsztaty kulinarne „Leśne specjały z Roztocza”
            • Warsztaty kulinarne „Leśne specjały z Roztocza”

            • We wtorek 24 października uczniowie klasy VII w ramach realizowanego w szkole projektu „Klasa z drewna” uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych we współpracy z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Suchowoli. Celem warsztatów było pokazanie, w jaki sposób można wykorzystać „dary lasu” do przygotowania zdrowych i smacznych potraw. Uczniowie pod czujnym okiem doświadczonych gospodyń lepili pierogi z jagodami, przygotowywali krokiety z farszem z kapusty i leśnych grzybów oraz piekli pizzerinki, w których również jednym ze składników były leśne specjały. W pracę zaangażowali się także nauczyciele sprawujący w tym czasie opiekę nad uczniami. Po zakończeniu pracy przyszła pora na degustację. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że potrawy pięknie wyglądały, a jeszcze lepiej smakowały.

                                                                                                                                    Oprac. Anna Kościk

          • Żywa lekcja w Parku Narodowym
            • Żywa lekcja w Parku Narodowym

            • W październiku uczniowie klas V, VI i VII wraz z wychowawcami i panią pedagog wzięli udział w lekcji terenowej w Roztoczańskim Parku Narodowym. Na początku mieli możliwość zwiedzania stałej wystawy w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym i obejrzenia filmu „W krainie jodły, buka i tarpana”. Najciekawszą częścią zajęć było wyjście do rezerwatu przyrody, na ścieżkę edukacyjną Bukowa Góra. Na trasie uczniowie bardzo aktywnie, przy pomocy różnych zmysłów poznawali tajemnice przyrody: mogli spróbować bogatego w witaminę C szczawiku zajęczego, nasłuchiwali ostrzegawczego skrzeczenia sójek, wyszukiwali w zielonej gęstwinie pokrzyw, które, jak się okazało, nie zawsze są chwastem. Wykazali się sprawnością fizyczną w zainscenizowanej walce organizmów żywych o zasoby środowiska.

              Ponadto piątoklasiści obserwowali rośliny nagonasienne rosnące w Roztoczańskim Parku i uczyli się rozpoznawać ich gatunki. Uczniowie siódmej klasy utrwalali wiedzę na temat funkcji lasów i typów zbiorowisk leśnych występujących w naszym województwie.

              Jak zawsze wyjazdy są okazją do integracji, wzmacniania więzi pomiędzy rówieśnikami oraz nauczycielami. Nie zabrakło więc wspólnego ogniska, gdzie w miłej atmosferze można było posilić się i nabrać sił do dalszej części zajęć.

              Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki i z pewnością zapamiętają dużo informacji dotyczących treści programowych z biologii i geografii.

              Żywa lekcja w Parku Narodowym wpisała się w realizację zadań w ramach konkursu „Klasa z drewna”. 

                                                                                                                                        Opracowała

                                                                                                                                        Jolanta Flaga

          • Harmonogram Uroczystości Święta Niepodległości
            • Harmonogram Uroczystości Święta Niepodległości

            • 10 listopada

              Akademia z okazji Święta Niepodległości

              w Szkole Podstawowej w Suchowoli

               

              8.50 - zbiórka w sali gimnastycznej

              1. Część porządkowa-raport przewodniczących klas

              2.Powitanie zebranych przez przewodniczącą SU

              3. Przemówienie dyrektora szkoły

              4. Wprowadzenie Pocztu Sztandarowego

              5.Odśpiewanie hymnu Państwowego

              6. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów

              7.Odprowadzenie Pocztu Sztandarowego

              9.35- zakończenie uroczystości i powrót do klas

              Sprawy organizacyjne

              Dzieci z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych 0a i 0b

                zajmują miejsca na trybunach

              Obowiązuje strój galowy oraz  kotyliony

                                  Uczniowie śpiewają wszystkie zwrotki hymnu