Laboratorium przyszłości
Narzędzia TIK
- 07.04.2025 11:01
Praca w wirtualnym laboratorium “Empiriusz” to nauka przez zabawę. Uczniowie, korzystając z nowych technologii, czują się jak ryby w wodzie. Bardzo chętnie wykonują doświadczenia chemiczne z użyciem gogli VR i oprogramowania “Empiriusza”.- więcej
Praktycznie o chemii w pracowni “Laboratorium przyszłości”.
- 07.04.2025 10:48
Uczniowie klasy siódmej na lekcji chemii wykonali przestrzenne modele cząsteczki wody. Pracując w grupach badali rozpuszczalność wybranych substancji w wodzie i sporządzili różne rodzaje roztworów: koloid, zawiesinę, roztwór właściwy, nasycony i nienasycony. Do pracy wykorzystali proste odczynniki, z jakimi na co dzień spotykają się w domu i w szkole: sproszkowaną kredę, sól kuchenną, ocet, sok owocowy i inne. Na koniec każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy.
Siódmoklasiści chętnie zaangażowali się w zajęcia. Jak sami mówią, chemia jest ciekawa.
- więcej
Nauka nie może być nudna.
- 13.02.2025 09:05
W szkolnym Laboratorium przyszłości uczniowie klasy VII na lekcji biologii poznali budowę i funkcjonowanie układu wydalniczego człowieka. Aby jak najlepiej zrozumieć te zagadnienia, badali prawdziwą nerkę wieprzową. Mogli dokładnie obejrzeć jej strukturę, budowę zewnętrzną i wewnętrzną. Na koniec porównali badany organ z rysunkami w podręczniku.
Te praktyczne zajęcia spotkały się z duży zainteresowaniem uczniów i z pewnością wpłyną na lepsze zapamiętanie treści.
Opracowała Jolanta Flaga- więcej
Zajęcia z drukarką 3D
- 13.02.2025 08:51
- Uczniowie klasy VI wykonali projekt samolotu bojowego oraz wydrukowali go w drukarce 3D. Samoloty miały odzwierciedlać bojowce z okresu II wojny światowej i znalazły się na makiecie przedstawiającej lekturę "Dywizjon 303". Było to bardzo ciekawe spotkanie ze światem nowoczesnej technologii.Opracował Konrad Płuciennik
- więcej
Słodka lekcja biologii.
- 15.09.2024 10:01
- Na początku września w szkolnej pracowni “Laboratorium przyszłości” uczniowie klasy VIII konstruowali przestrzenne modele cząsteczki DNA – nośnika informacji genetycznej.
- więcej