•  AKADEMIA PANA KLEKSA OCZYMA UCZNIÓW
            • AKADEMIA PANA KLEKSA OCZYMA UCZNIÓW

• Uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej w Suchowoli zainspirowani lekturą Jana Brzechwy pt.: „Akademia Pana Kleksa”, stworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał m.in. Adaś Niezgódka, a nauczycielem był niezwykły Profesor Ambroży Kleks. Prace powstały w ramach realizacji projektu z języka polskiego. Uczniowie wspólnie
              z nauczycielem zaplanowali działania i termin prezentacji makiet. Kolejnym etapem była praca w domach, gdzie powstawały poszczególne elementy. Uczniowie pracowali indywidualnie lub w małych grupach. Rodzice również włączyli się w te działania, podsumowując pomysły lub pomagając w wykonaniu trudniejszych elementów. Kolejnym etapem była prezentacja swoich prac na lekcji języka polskiego. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością do tego stopnia, że trudno było wyłonić najciekawszą pracę. Makiety ozdobiły klasę, a następnie trafiły na wystawę „AKADEMIA PANA KLEKSA OCZYMA UCZNIÓW”, która znajduje się na korytarzu naszej szkoły. Zachęcamy do obejrzenia.

Opracowanie: Anna Popławska

• Szkolny Klub Wolontariatu

• „Dobro powraca! Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

Pomoc drugiemu człowiekowi, wrażliwość na ludzkie cierpienie jest wpisana w serce każdego z nas. Każda prośba o pomoc spotyka się z pozytywną odpowiedzią.

Nasza społeczność szkolna – oddziały przedszkolne, uczniowie, nauczyciele i rodzice aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączają się w kolejne akcje charytatywne. Na prośbę Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością koło w Zamościu, Szkolne Koło Caritas w ramach „Jałmużny wielkopostnej” przeprowadziło zbiórkę zabawek, maskotek, gier planszowych i przyborów szkolnych. Dary te zostały przekazane na działania prowadzone na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Wielkie zaangażowanie i gorące serca naszych uczniów przyczyniły się do zbiórki bardzo wielkiej ilości darów. W przeddzień zakończenia zbiórki nasze zabawki, maskotki itp., stanowiły połowę przekazanej pomocy.

Składam gorące podziękowania za wielką ofiarność i aktywne włączenie się do akcji.

Opiekun SKC