• Aktualności

          • Monety Dobra
            • Monety Dobra

            • W naszej szkole została przeprowadzona misyjna akcja charytatywna "Monety dobra". Podczas tej akcji zbierano drobne monety polskie, które były przeznaczone na cele misyjne - dom dziecka "Hogar de la Esperanza" w Santa Cruz w Boliwii. Uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę monet. W tym roku uczniowie  zebrali 29 kilogramów monet i wykazali się jeszcze większą hojnością niż w ubiegłym roku, w którym zebrano prawie 19 kilogramów. Wszystkie klasy zaangażowały się w akcję, ale najwięcej udało się zebrać klasie Ob - 6,45kg, następnie klasie IV - 5,64kg i grupie przedszkolnej 4,34kg. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięska klasa także słodką niespodziankę. Po podsumowaniu wydarzenia do Szkolnego Koła Caritas przyjęto nowych wolontariuszy, którzy będą mogli się dzielić dobrem i okazywać swoje gorące serca wszystkim osobom potrzebującym. Składam serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

                                                                                                                                              Opiekun SKC

          • Andrzejki 2023
            • Andrzejki 2023

            • MIEJSCE: Szkoła w Suchowoli

              OPIEKUNOWIE: Wychowawcy klas IV-VIII

              ROZPOCZĘCIE (GODZINA):16:00

              ZAKOŃCZENIE (GODZINA):20:00

               

               

              PRZEWIDZIANE ATRAKCJE:

              - zabawy andrzejkowe

              - tańce przy muzyce

              -słodki poczęstunek

               

              Zapraszamy!

              Obraz zewnętrzny Freepik

          • „Niepodległa, niepokorna zawsze była, jest, będzie...."
            • „Niepodległa, niepokorna zawsze była, jest, będzie...."

            •  

              Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Suchowoli uczestniczyli w uroczystej  akademii.

              Uczniowie klasy piątej i ósmej w ciekawej inscenizacji przedstawili losy Narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. W wykonaniu przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas mogliśmy usłyszeć piosenki „Kto ty jesteś?”,  „Jesteśmy Polką
              i Polakiem” oraz „Polska, to mój kraj”. Całość dopełnił taniec w wykonaniu dzieci
              z oddziałów przedszkolnych z biało-czerwonymi szarfami ,,Pisk białego orła”. Przepiękny, porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. W naszej pamięci na długo pozostanie również tekst pięknie wyśpiewanej piosenki „Niepodległa, Niepokorna”.  

              Po uroczystości cała społeczność szkolna już po raz szósty włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11.11 na szkolnym korytarzu wybrzmiał pięknie wyśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Patriotyczny charakter święta podkreśliły barwy narodowe, hymn, galowy strój oraz wpięte kotyliony.

              Uroczystość przygotowali:  Adam Flaga, Konrad Płuciennik, Aleksandra Kolano Joanna Skrzyńska-Kudełka, Martyna Kozłowska i Katarzyna  Monastyrska. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

                                                                         Opracowanie: Joanna Skrzyńska - Kudełka

          • Podróż do krainy bajek
            • Podróż do krainy bajek

            • Bajki, bajeczki…, kto z nas nie lubił tego magicznego świata?  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suchowoli mogli powspominać bohaterów swoich ulubionych bajek
              w poniedziałek 6 listopada. Tego bowiem dnia w szkole obchodzony był  Międzynarodowy dzień postaci z bajek.

              Najmłodsi wychowankowie szkoły przebrali się w bajkowe stroje. Dzieci prezentowały je na czerwonym dywanie, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek i rozpoznawały  ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od pestek dyni. Spotkały się z Babą Jagą, która była miła i uprzejma i wyczarowała dla dzieci wiele zagadek i zadań. Przedszkolaki bawiły się i tańczyły w rytm bajkowych utworów. Całość uświetniła wizyta Myszki Mini. Każdy chciał koło niej usiąść, zatańczyć, czy też zapytać co słychać u Mikiego? 

              Samorząd Uczniowski w asyście kultowej Myszki Mini odwiedził swoich młodszych kolegów, czytając  ulubione utwory, powracali do świata wartości poznanego w młodszych latach dzieciństwa. Bajki to piękne historie, które bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, a czasem oswajają dziecięce lęki. Są światem  pięknym i kolorowym. Warto do niego powracać.

              Dzień ten dał dzieciom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem. Do zobaczenia za rok Mini.

               

                                                                         Opracowanie: Joanna Skrzyńska - Kudełka

               

          • Warsztaty kulinarne „Leśne specjały z Roztocza”
            • Warsztaty kulinarne „Leśne specjały z Roztocza”

            • We wtorek 24 października uczniowie klasy VII w ramach realizowanego w szkole projektu „Klasa z drewna” uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych we współpracy z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Suchowoli. Celem warsztatów było pokazanie, w jaki sposób można wykorzystać „dary lasu” do przygotowania zdrowych i smacznych potraw. Uczniowie pod czujnym okiem doświadczonych gospodyń lepili pierogi z jagodami, przygotowywali krokiety z farszem z kapusty i leśnych grzybów oraz piekli pizzerinki, w których również jednym ze składników były leśne specjały. W pracę zaangażowali się także nauczyciele sprawujący w tym czasie opiekę nad uczniami. Po zakończeniu pracy przyszła pora na degustację. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że potrawy pięknie wyglądały, a jeszcze lepiej smakowały.

                                                                                                                                    Oprac. Anna Kościk

          • Żywa lekcja w Parku Narodowym
            • Żywa lekcja w Parku Narodowym

            • W październiku uczniowie klas V, VI i VII wraz z wychowawcami i panią pedagog wzięli udział w lekcji terenowej w Roztoczańskim Parku Narodowym. Na początku mieli możliwość zwiedzania stałej wystawy w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym i obejrzenia filmu „W krainie jodły, buka i tarpana”. Najciekawszą częścią zajęć było wyjście do rezerwatu przyrody, na ścieżkę edukacyjną Bukowa Góra. Na trasie uczniowie bardzo aktywnie, przy pomocy różnych zmysłów poznawali tajemnice przyrody: mogli spróbować bogatego w witaminę C szczawiku zajęczego, nasłuchiwali ostrzegawczego skrzeczenia sójek, wyszukiwali w zielonej gęstwinie pokrzyw, które, jak się okazało, nie zawsze są chwastem. Wykazali się sprawnością fizyczną w zainscenizowanej walce organizmów żywych o zasoby środowiska.

              Ponadto piątoklasiści obserwowali rośliny nagonasienne rosnące w Roztoczańskim Parku i uczyli się rozpoznawać ich gatunki. Uczniowie siódmej klasy utrwalali wiedzę na temat funkcji lasów i typów zbiorowisk leśnych występujących w naszym województwie.

              Jak zawsze wyjazdy są okazją do integracji, wzmacniania więzi pomiędzy rówieśnikami oraz nauczycielami. Nie zabrakło więc wspólnego ogniska, gdzie w miłej atmosferze można było posilić się i nabrać sił do dalszej części zajęć.

              Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki i z pewnością zapamiętają dużo informacji dotyczących treści programowych z biologii i geografii.

              Żywa lekcja w Parku Narodowym wpisała się w realizację zadań w ramach konkursu „Klasa z drewna”. 

                                                                                                                                        Opracowała

                                                                                                                                        Jolanta Flaga

          • Harmonogram Uroczystości Święta Niepodległości
            • Harmonogram Uroczystości Święta Niepodległości

            • 10 listopada

              Akademia z okazji Święta Niepodległości

              w Szkole Podstawowej w Suchowoli

               

              8.50 - zbiórka w sali gimnastycznej

              1. Część porządkowa-raport przewodniczących klas

              2.Powitanie zebranych przez przewodniczącą SU

              3. Przemówienie dyrektora szkoły

              4. Wprowadzenie Pocztu Sztandarowego

              5.Odśpiewanie hymnu Państwowego

              6. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów

              7.Odprowadzenie Pocztu Sztandarowego

              9.35- zakończenie uroczystości i powrót do klas

              Sprawy organizacyjne

              Dzieci z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych 0a i 0b

                zajmują miejsca na trybunach

              Obowiązuje strój galowy oraz  kotyliony

                                  Uczniowie śpiewają wszystkie zwrotki hymnu