• Ślubowanie klasy pierwszej

•          Dnia 12 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  ślubowania klasy pierwszej. Dzieci zaprezentowały przygotowaną inscenizację słowno-muzyczną. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz odpowiadali na pytania z różnych dziedzin. W obecności Dyrekcji, rodziców i nauczycieli dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali być pilnymi uczniami, dobrymi Polakami, przyjaciółmi przyrody, a swoim zachowaniem napawać dumą rodziców i wychowawców.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy  oraz podarunki przygotowane przez Dyrekcję szkoły, rodziców oraz uczniów z klasy drugiej. Po części oficjalnej  pierwszaki  udali się do klasy na słodki poczęstunek.

To był wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale i dla ich rodziców oraz  całej szkolnej społeczności.

Oprac. Ewa Nieć

• Sukces naszej uczennicy: Czy znasz…?

•        Uczennica  klasy VII, Natalia Czerkawska wzięła udział konkursie czytelniczym pt. Czy znasz…?, którego organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu. Miał on na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wrażliwości na piękno słowa oraz  przybliżenie twórczości znanych pisarzy. W tym roku po raz pierwszy konkurs był skierowany do kl. VII – VIII. Zadaniem uczniów było  przeczytanie następujących lektur: Ruiny Gorlanu  Johna Flanagana, Strażnik klejnotu Katarzyny Rygiel oraz  Stan splątania Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z okolic Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja.

Na pierwszym etapie (powiatowym) skonstruowano test składający się z 60 pytań zamkniętych, sprawdzających znajomość treści w/w książek. Natalka osiągnęła 50 punktów i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Kolejny sprawdzian z powyższych utworów był nie lada wyzwaniem dla uczestników. Jego szczegółowość nie jednej osobie sprawiła wiele trudności. Nasza uczennica otrzymała podziękowanie oraz dyplom za udział                       w konkursie.

Natalce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 13.10.2022r. świętowaliśmy w naszej szkole  Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud włożony w kształcenie i wychowywanie młodzieży. Kolejnym punktem uroczystości  było wręczenie nagród nauczycielom, którzy w swojej pracy wykazali  się kreatywnością, innowacyjnością, a także wzorowo wykonywali powierzone obowiązki.

Po części oficjalnej wystąpili uczniowie kl. VI oraz VII, którzy pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego przygotowali skecz ukazujący szkolne perypetie nauczycieli. Uświadomił on zebranym, że zawód nauczyciela wymaga wielu poświęceń.

Na zakończenie wspólnego świętowania,  młodzież wręczyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane prezenty. Dzień Edukacji Narodowej jest również świętem uczniów, w związku z tym wszyscy nasi wychowankowie otrzymali symboliczny, słodki upominek.

Oprac. Joanna Kamińska

• Dzień Chłopaka

• Dnia 29 września 2022 roku w Szkole Podstawowej w Suchowoli odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.  Wszyscy z wielką niecierpliwością wyczekiwali tego dnia, gdyż obostrzenia dotyczące COVID-19 uniemożliwiały organizację takiego przedsięwzięcia w ostatnim czasie.

Dla uczniów klas 4-8 czekała ogromna dawka dobrej muzyki, ale i nie tylko. Samorząd Uczniowski postanowił przygotować dla uczestników dyskoteki słodki poczęstunek.  W trakcie tańców, zabaw                 i hulańców młodzież mogła zakupić pyszne gofry z  dodatkiem dżemów własnej roboty. Było słodko, zdrowo i wesoło.  Pieniążki zebrane podczas wydarzenia zostały przekazane na działalność SU. Celebrowanie Dnia Chłopaka nie skończyło się tylko na dyskotece. Następnego dnia, czyli 30 września by umilić uczniom przerwy obiadowe, na korytarzach została włączona muzyka.  Dzięki niej młodzież była w doskonałym nastroju.

Samorząd Uczniowski życzy wszystkim chłopakom  wiele uśmiechu, mało złości, jak najmniej  smutków oraz moc radości.

Oprac. Joanna Kamińska