• Laboratorium przyszłości

•   mBoty
          • mBoty

• 03.10.2023 13:18
          • Kolejne zajęcia robotyki w klasie II w ramach odbyły się w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie, poznając budowę, kończyli składanie i skręcanie mBota. Następnie rozpoczęli elementarne poznawanie środowiska programowania mBlock, za pomocą którego będą programowali roboty.
                                                                                                         Oprac. Andrzej Jarszak

•   mBoty
          • mBoty

• 03.10.2023 13:19
          • Kolejne zajęcia robotyki w klasie II odbyły się w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie, poznając budowę, kończyli składanie i skręcanie mBota. Następnie rozpoczęli elementarne poznawanie środowiska programowania mBlock, za pomocą którego będą programowali roboty.
                                                                                                         Oprac. Andrzej Jarszak

•                                Robotyka
          • Robotyka

• 20.09.2023 21:20
          • „mBoty małe roboty” – ja też potrafię! To program robotyki dla uczniów klasy II w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.
            Cele głównym zajęć jest rozwijanie zainteresowań robotyką i technologią komputerową. Rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień informatycznych oraz wdrażanie do kreatywnego rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Poruszania się w środowisku programowania mBlock, zbliżonym do środowiska Scratch. Na pierwszych zajęciach uczniowie klasy II poznawali budowę mBotów, rozpoznawali poszczególne części. Zapoznawali się z ich rolą w funkcjonowaniu robotów.
          •                                                                                            Młodzi laboranci
          • Młodzi laboranci

• 10.09.2023 22:55
          • Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, rozpoczęliśmy pracę w szkolnej pracowni „Laboratorium przyszłości”. Na lekcji biologii siódmoklasiści przypomnieli sobie zasady pracy z mikroskopami i prowadzili obserwacje tkanek człowieka. Na chemii badali właściwości różnych substancji stosując w praktyce poznane szkło laboratoryjne.
            Zajęcia w „Laboratorium przyszłości” niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.
                                                                                                                             Oprac. Jolanta Flaga

•                                        Laboratorium smaku