• Laboratorium przyszłości

• Chemia w ,,Laboratorium przyszłości”

• 07.11.2023 19:52
        •

• „Powiedzieć, że chemia jest ciekawa, to mało powiedziane” – to wypowiedź jednego z uczniów klasy siódmej, który zaprzyjaźnił się  z chemią już od początku roku szkolnego. Przedmiot ten rzeczywiście cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza doświadczenia, które uczniowie wykonują na lekcjach, jak i na zajęciach dodatkowych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia.

Nie wszystkie eksperymenty chemiczne mogą być bezpiecznie przeprowadzone w szkole. W takich sytuacjach bardzo pomocne jest wirtualne laboratorium „Empiriusz”. W wirtualnej rzeczywistości, z pomocą gogli V – R młodzież realizuje treści programowe i zdobywa doświadczenia, być może do swojej pracy w przyszłości.

Nasze szkolne Laboratorium odwiedzili również rodzice biorący udział w jesiennym zebraniu w szkole. Byli pod wrażeniem nowoczesnego sprzętu, z którego korzystają ich pociechy. Wyrazili zadowolenie, że szkoła oferuje bogatą gamę pomocy dydaktycznych i zajęć pozalekcyjnych.

Oprac. Jolanta Flaga